таг: Борче

Борче Христов е новиот тренер на Работнички

0
Македонскиот фудбалски прволигаш Работнички денес го именуваше Борче Христов за нов шеф на стручниот штаб. Тој потпиша договор до јануари 2023 година...

ВИДЕО: Пелистер води против Вардар, одличен гол на Маневски со глава

0
Борче Маневски го отвори резилтатот на дебрбито Пелистер-Вардар, постигна одличен гол со глава во 17. минуа, за водство на Пелистер. ...