таг: бори

Зеленски во новогодишно обраќање порача: „Што и да донесе новата година,...

0
Украина е жива. Украина живее. Украина се бори. Украина напредува, Украина го надминува патот. Украина работи. Украина постои. И сите заедно, ова не...

Арсенал се засилува со швајцарецот од Салзбург

0
Арсенал се бори за шампионскиот трофеј во Премиерлигата, но веќе работи и на својот летен...

Асанж поднесе жалба до Европскиот суд за човекови права против екстрадицијата...

0
Основачот на Викиликс Џулијан Асанж, кој се бори против екстрадиција од Велика Британија во САД, денеска поднел жалба до Европскиот суд...

Во Турција усвоен закон со кој се воведува затвор за дезинформации

0
Турскиот парламент усвои закон со наводна цел да се бори против лажните вести и дезинформациите,...

ФИА ги предупреди Хамилтон и Ферстапен пред трката во Абу Даби

0
Актуелниот шампион Луис Хамилтон ќе се бори против Макс Ферстапен за титулата во Формула 1 на последната трка во Абу Даби во која...

Суши, пожари и поплави! Како климатските промени ќе влијаат на Европа...

0
Северот на ЕУ ќе се бори против поплави и пожари, додека југот ќе се соочи со големи суши, прегреани бетонски блокови и уништување...

„Гугл“ избриша девет „малициозни“ програми од „Плеј стор“

0
„Гугл“ продолжува да се бори против апликациите за Андроид кои ги нарушуваат правилата за приватност. Компанијата овојпат отстрани девет програми од својата интернет-продавница...

(ВИДЕО) Снежна бура ја парализира Западна Европа, снег ги блокираше Велика...

0
Поголемиот дел од Западна Европа се бори со силната зимска бура „Дарси“, која донесе невообичаено големи врнежи...

ВИДЕО: Раул се обиде во стилот на Вардар, но Барселона ја...

0
Барселона ќе се бори за својот 10 трофеј во Лигата на шампионите по триумфот во полуфиналето над ПСЖ на Фајнал-фор турнирот во...