таг: Борел

Борел предлага да се запленат руските девизни резерви и да се...

0
Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност Жозеп Борел рече дека земјите на...

Руско МНР: Предлогот на ЕУ за испраќање на замрзнатите девизни резерви...

0
Предлогот на шефот на европската дипломатија Жозеп Борел за испраќање на замрзнатите девизни...

Рама: Голема лубов со ЕУ

0
Претставникот на надворешната политика на ЕУ, Жозеп Борел, престојуваше во Тирана каде рече дека Албанија...

Борел и Блинкен: ЕУ и САД прават сè заедно за да...

0
Шефот за надворешна политика на ЕУ Џозеф Борел и американскиот државен секретар Ентони Блинкен, кои...

Борел: Не треба да има преговори со Русија под притисок

0
Шефот за надворешна политика на Европската унија, Жозеп Борел денеска предупреди дека не треба да...

Борел: Ситуацијата меѓу Украина и Русија закана за целиот регион

0
Шефот на европската дипломатија Жозеп Борел кој од денеска до четврток ќе престојува во Украина...

Борел: Реториката на поделби во 2021 година го попречи патот на...

0
Шефот на европската дипломатија Жозеп Борел оцени дека реториката на поделби низ Западен Балкан во...

Борел: Русија го користи природниот гас за да ја уценува Молдавија

0
Шефот за надворешна политика на ЕУ, Жозеп Борел, изјави дека Русија го користи природниот гас...

Состанок на министрите за одбрана на ЕУ

0
Високиот претставник за надворешна политика на Европската унија Жозеп Борел на денешниот состанок со министрите за одбрана...

ЕУ – САД, разговори за обнова на стратешкото партнерство

0
Министерот за надворешни работи на ЕУ, Жозеп Борел, вчера разговараше со новиот државен секретар на САД, Ентони...