fbpx

таг: Борел

Борел: ЕУ е целосно енергетски независна од Русија

0
Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност, Жосеп Борел, во интервју објавено денеска...

Борел: Ситуацијата во Косово е неприфатлива, побарав ЕУЛЕКС да се засили

0
Шефот на европската дипломатија, Жозеп Борел, вечерва во Брисел изјави дека моменталната ситуација на Косово е неприфатлива и затоа од земјите...

Борел: ЕУ мора сериозно да ги сфати заканите на Владимир Путин

0
Борел во интервју за Би-Би-Си изјави дека војната достигнала „опасна точка“. Тој го изјави ова во време кога Русија...

Курти и Вучиќ единствено се договорија повторно да се сретнат

0
Високиот претставник на ЕУ, Жозеп Борел, изјави дека Косово и Србија не постигнале договор за...

Борел: Војната на Русија против Украина е напад врз темелите на...

0
Шефот на европската дипломатија Жозеп Борел пред Советот за безбедност на ОН изјави дека руската...

Борел: Војната на Русија против Украина е напад врз темелите на...

0
Шефот на европската дипломатија Џозеф Борел пред Советот за безбедност на ОН изјави дека руската војна против Украина е напад врз...

Борел: ЕУ ќе ѝ даде на Украина уште 500 милиони евра...

0
Шефот за надворешна политика на Европската унија, Жозеп Борел, вети дополнителни 500 милиони евра воена...

Во Брисел неформална вечера за лидерите на Западен Балкан

0
Високиот претставник за надворешна политика и безбедност на ЕУ Жозеп Борел вечер во Брисел организира...

Борел предлага да се запленат руските девизни резерви и да се...

0
Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност Жозеп Борел рече дека земјите на...

Руско МНР: Предлогот на ЕУ за испраќање на замрзнатите девизни резерви...

0
Предлогот на шефот на европската дипломатија Жозеп Борел за испраќање на замрзнатите девизни...