таг: борбени

Полска ги испорача првите тенкови „Леопард 2“ во Украина

0
Полска и ги испорача првите борбени тенкови „Леопард 2“ од германско производство на...

Германија нема да испраќа борбени авиони во Украина

0
Германија нема да испраќа борбени авиони во Украина, изјави германскиот канцелар Олаф Шолц, додека Киев...

Јужна Кореја со предупредувачки истрели откако севернокорејски дронови влегле во нејзиниот...

0
Јужна Кореја денеска соопшти дека подигнала борбени авиони и хеликоптери и испукала предупредувачки...

Словенија ѝ подари на Украина 35 пешадиски борбени возила

0
Словенија ѝ подари на Украина 35 пешадиски борбени возила М-80, кои беа наследени од поранешна...

За Пентагон полскиот предлог за авионите не е „одржлив“

0
Полскиот предлог своите борбени авиони од типот „МиГ-29“ да ги стави на располагање на НАТО...

Жител на Крим зборува за Алсат: „Има големо руско присуство на...

0
Голем број руски трупи и борбени авиони утринава од анектираниот Крим навлегоа на украинска територија....

ВИДЕО: Борба која заврши на неочекуван начин – Брутални удари, потоа...

0
Полските борбени промоции нудат навистина неверојатни борби на настаните што ги организираат. Во ММА спортовите, можеме да видиме борби три на...