fbpx

таг: „Бомба“

Џихадисти фрлија бомба врз популарен ресторан во Сомалија – има загинати...

0
Исламските екстремисти фрлија бомба врз популарен ресторан во Могадишу, Сомалија, при што загинаа најмалку шест...

Енергетска бомба која нутриционистите ја препорачуваат: Зошто треба да јадете кикирики?

0
Оваа „занимација“ е вистинска енергетска бомба полна со калории, но нутриционистите и понатака ја препорачуваат нејзината повремена консумација. Кикириките се богати со витамини...

Грчки медиуми за победата на Македонија: „Бомба“ во Дуизбург, „Изненадување на...

0
Квалификации за Мундијалот 2022: „Бомба“ во Дуизбург од Северна Македонија, со 2-1 ја победи Германија“; „Незамислива победа...