таг: бомбашки

Џонсон: Путин ќе одговара за злосторствата

0
Британскиот премиер Борис Џонсон го осуди на Твитер денешниот бомбашки напад врз детска болница и...

Во пресрет на Курбан Бајрам извршен бомбашки напад на пазар во...

0
Најмалку 25 лица загинаа, а десетици се повредени во бомбашки напад на пазар во главниот град на...

За три месеци Талибанците убиле 500 цивили во Авганистан

0
По денешниот бомбашки напад во Кабул, во кој загинаа најмалку девет лица, а 15 се повредени, засега никој не презеде одговорност...