таг: бомбардирањето

Израел го зголеми бомбардирањето на Газа, се водат жестоки борби

0
Израел го засили бомбардирањето на Појасот Газа синоќа, при што загинаа најмалку 40 луѓе, соопштија Палестинците, откако израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху рече дека...

Русија ги засили нападите врз Киев, продолжуваат преговорите

0
Русија го засили бомбардирањето на украинскиот главен град Киев во текот на ноќта и започна...