таг: болниот

Не го дочека лекот: Почина првиот пациент со цистична фиброза кому...

0
Денеска почина најтешко болниот пациент од цистична фиброза во земјава, Благојче Илиевски. Веста ја потврдија и од Асоцијацијата за цистична фиброза. ...

Не го дочека лекот: Почина првиот пациент со цистична фиброза

0
Денеска почина најтешко болниот пациент од цистична фиброза во земјава, Благојче Илиевски. Веста ја потврдија и од Асоцијацијата за цистична фиброза. ...

Домашната посета е одговорна, напорна и со многу ризици

0
При домашна посета може болниот да се прегледува, да се даде мислење за терапија или да се аплицира веќе назначена терапија како...

Папата Франциск утре нема да ја предводи новогодишната миса поради здравствени...

0
„Поради болниот ишијас, Светиот Отец нема да ги предводи вечерашните или утрешните прослави“, стои во соопштението издадено од шефот на канцеларијата за печат...