таг: болка

Бела куќа: „Скршени сме од болка“ поради смртта на неколку американски...

0
Белата куќа синоќа соопшти дека е „скршена од болка“ поради смртта во Појасот Газа на неколку припадници на американската хуманитарна организација World Central...

Повторно поради тендер пацинетите со мултипла склероза се оставени без лекови

0
Живот во болка заради неизвесни тендери – вака живеат пациентите со ретки болести во Македонија. Болните со мултипла склероза повторно се соочуваат со...

Повторно поради тендер пацинетите со мултипла склероза оставени без лекови

0
Живот во болка заради неизвесни тендери – вака живеат пациентите со ретки болести во Македонија. Болните со мултипла склероза повторно се соочуваат со...

Скршен сум од болка поради пукањето во училиштето во Тексас, вели...

0
Папата Франциск денеска рече дека срцето му е скршено од болка поради оружениот напад во училиште во Тексас во кој загинаа...

Често ве измачуваат киселини? Еве како да си помогнете!

0
Киселината се манифестира како болка во стомакот или градите. Често се јавува по оброк во кој преовладувала масна, пржена или кисела храна. ...

ВИДЕО I Јога вежби за хронична болка во грбот: Едноставни вежби...

0
Животот со хронична болка во грбот не е воопшто пријатен и може да ве спречува во обавувањето на најосновните животни активности. Освен...