таг: Болдвин

Обвинителите го намалија обвинението против Алек Болдвин

0
Американските обвинители кои го обвинија актерот Алек Болдвин за ненамерно убиство во случајот со пукањето...

Болдвин нападнат поради објава посветена на Хачинс

0
Актериот Алек Болдвин на Инстаграм објави почит на починатата кинематограферка Халина Хачинс, која трагично почина пред една година, откако Болдвин ненамерно ја застрела...

ФБИ заклучи дека Алек Болдвин го повлекол чкрапалото на сетот на...

0
Истрагата на ФБИ покажа дека Алек Болдвин навистина го повлекол орозот на пиштолот со кој...

Прво интервју на Алек Болдвин по трагедијата: Не го повлеков чкрапалото...

0
Познатиот американски актер и продуцент Алек Болдвин тврди дека не го повлекол чкрапалото на пиштолот...

Болдвин во моментот на несреќата вежбал извлекување на пиштолот, вели режисерот

0
Веста дека актерот Алек Болдвин ја застрела снимателката Халина Хачинс и го рани режисерот Џоел Соуза за време на снимањето на...

Би-Би-Си: На Болдвин му рекле дека пиштолот е безбеден

0
Во фаталниот инцидент за време на сетот, Болдвин ја застрела директорката на фотографија, Халина Хачинс, која им подлегна на повредите, а ранет беше и...

Болдвин испрашан во полиција за трагедијата во Ново Мексико

0
Актерот Алек Болдвин, кој денеска на снимање на филмот „Rust“ во Ново Мексико ја...

Како се случила несреќата во која актерот Болдвин уби колешка и...

0
По шокантната вест дека холивудскиот актер Алек Болдвин со пиштол ја убил директорката на фотографија,...

Трагедија на снимање, актерот Алек Болдвин уби колешка и го рани...

0
Испалувајќи куршум од реквизитот актерот Алек Болдвин (68) на снимањето на филмот во Ново Мексико...

ФОТО: Ќерката на Алек Болдвин и Ким Бесинџер позира со само...

0
Ајрленд Болдвин, 25-годишна манекенка и актерка, чии родители се поранешна холивудска двојка Алек Болдвин и Ким Бесинџер, честопати ја истакнува својата...