таг: бодовите

Како гласаше Македонија на Евровизија?

0
Продолжува читањето на бодовите доделени од стручните жирија од сите 40 земји на натпреварувачите во финалето на Евровизија. Во големото финале на...

МЗТ Скопје рутинирано против Куманово, Феникс посреќен во мечот со Ангели

0
Кошаркарите на МЗТ Скопје рутинирано дојдоа до бодовите во пресметката на домашен терен со Куманово со 86-71, што за аеродромци беше трет...

Само бод за Барселона против Валенсија, Меси го израмни рекордот на...

0
Барселона вечерва ги подели бодовите со Валенсија, одигрувајќи 1:1 на домашен терен во 14. коло во Ла Лига, но резултатот остана во сенка...