таг: блокира

Jа изградил најтенката зграда на светот само за да го блокира...

0
реклама За да го блокира погледот на својот брат кон морето, еден Либанец ја...

Русија го забрани и Твитер

0
Русија целосно го блокира пристапот до Фејсбук како одмазда за платформата која поставува ограничувања за...

„Јутјуб“ ќе ги блокира содржините против сите вакцини

0
Компанијата „Јутјуб“ ќе ги блокира сите содржини против вакцини на својата веб-страница, објави „Вашингтон пост“. Во извештајот се наведува дека компанијата ќе...

Поради закана од бомба: Затворена зградата на Парламентот во Хаг 

0
Холандската полиција ја блокира областа околу Парламентот во Хаг поради закана за поставена бомба, објавија западните медиуми. Полицијата соопшти дека врши истрага...