таг: Бил

СЗО: Секој шести ученик бил жртва на кибер малтретирање

0
Секој шести ученик бил жртва на кибер малтретирање, се вели во извештајот на Светската здравствена организација (СЗО) за здравствените однесувања на децата на...

Демири ќе разговара со семејството на Леонид Индов околу подмирување на...

0
Случајот на Леонид Индов бил разгледан на денешната владина седница и биле образложени досегашните процедури што се водат пред надлежните институции, а се...

АКСИОС: Директорот на ЦИА утре ќе допатува во Париз на разговори...

0
Директорот на ЦИА Вилијам (Бил) Брнс, се очекува утре да пристигне во Париз на разговори со катарските, египетските и израелските власти за напорите...

Бајден: Израел претера со воениот одговор во Појасот Газа

0
Претседателот на САД, Џо Бајден синоќа изјави дека бил претеран воениот одговор на Израел во Појасот Газа. – Јас навистина се...

Завршени првичните анализи – „Бену“ потекнува од планета богата со вода

0
Астероидот Бену бил дел од древен океански свет и нуди нови индиции за потеклото на животот на Земјата, велат научниците по анализата на...

Русија ги засилува воздушните напади врз Украина, погоден хотел во Харкив

0
Рускиот град Белгород, 74 километри северно од Харкив, бил погоден од украински ракети и беспилотни летала на 30 декември, при што руските власти...

Бил Гејтс: Интернетот помогна „критична маса луди луѓе“ да се најдат...

0
Основачот на „Мајкрософт“ и мултимилијардер Бил Гејтс изјави дека првично очекувал интернетот да го направи светот порационално место засновано на факти, но сфатил...

Интернетот наместо да го направи светот порационален, тој стана средство за...

0
Мултимилијардерот Бил Гејтс изјави дека првично мислел дека Интернетот ќе го направи светот позаснован на факти, дека ќе стане рационален, но дека подоцна...

Силен земјотрес во Истанбул, нема информации за повредени и за материјална...

0
Земјотрес со јачина од 5,1 степени според Рихтеровата скала бил регистриран утрово во...

Убиен наставник, две лица ранети во напад во училиште во Франција

0
Еден наставник бил убиен, а две лица биле тешко ранети во напад со...