таг: Били

Неочекуван дует на „Коачела фестивалот“

0
Били Ајлиш ја изненади публиката на „Коачела фестивалот“ во саботата навечер изведувајќи неколку песни со пејачката од бендот „Парамор“, Хејли Вилијамс. – О,...

Били Ајлиш во „Симпсонови“

0
Поп-ѕвездата Били Ајлиш ќе му се придружи на семејството „Симпсонови“ во ново кратко остварување на стрим-платформата „Дизни плус“ закажано за овој месец. ...

ВИДЕО: Били Ајлиш прекина концерт за обожавателка да добие инхалатор

0
 Американската пејачка Били Ајлиш го прекина концертот во Атланта за една нејзина обожавателка да добие инхалатор за астма. Били не сакаше да го...

ФОТО: Главниот негативец од „Титаник“ денес изгледа подобро отколку пред 20...

0
Дали се сеќавате на Били Зејн? Многумина засекогаш ќе го паметат како Каледон Хокли, главниот негативец на филмот „Титаник“, кој се вери со...

Били Ајлиш ги распродаде картите за концертите низ цела Европа

0
Били Ајлиш, моментално најпопуларната тинејџерска ѕвезда во светот, целосно ги распродаде концертите низ цела Европа за нејзината долгоочекувана светска турнеја „Happier than...

ФОТО: Били Ајлиш со само една фотографија го „сруши“ интернетот

0
Били Ајлиш се појави на насловната страница на најновото издание од магазинот „Vogue“ за британскиот пазар. Фотографијата која ја објави таа на...

ВИДЕО | Били Ајлиш објави дел од новата песна: Кога сум...

0
Кога Били Ајлиш изјави дека со новата фризура ќе означи почеток на нова музичка ера во нејзината кариера, таа не се шегуваше....

Били Ајлиш во војна со „хејтерите“ „Замолчете, не ме исмејувајте!“

0
Били Ајлиш деновиве е мета на критичарите од Интернет заедницата или популарно наречено „мета на хејтерите“. Младата пејачка објави анегдота за...