таг: Бизнис

Светската политичка и бизнис елита се собира во Давос, каде утре...

0
Светската бизнис елита и шефовите на држави од десетици земји ширум светот се собираат денеска во швајцарскиот туристички град Давос, за да учествуваат...

Организацијата Трамп прогласена за виновна за фискална проневера

0
Семејниот бизнис на поранешниот американски претседател Доналд Трамп, Организацијата Трамп беше прогласен за виновен за...

Џордан е на врвот: Дознајте кои спортисти се најплатени во историјата...

0
Специјализираниот американски сајт за спорт и бизнис „Спортико“ ги рангираше 25-те најплатени спортисти на сите времиња. Лидер на листата е легендарниот кошаркар на...

„Фајненшл тајмс“: Трета доза од „Астра-Зенека” значително ја засилува ефикасноста на...

0
Истражување објавено во реномираниот бизнис магазин „Фајненшл тајмс“ наведува дека примањето трета доза од вакцината против Ковид-19 на компанијата „АстраЗенека“ и Универзитетот во...

Илон Маск загуби цело богатство минатата недела

0
Бизнис магнатот Илон Маск минатата недела загуби богатство од 27 милијарди долари, објави Си Ен Ен. Минатата недела акциите на Тесла се...