таг: беше

Израел да направи повеќе околу испораката на хуманитарна помош во Газа,...

0
Советот за безбедност на ОН денеска беше официјално информиран за ветувањето на Израел дека ќе отвори повеќе премини за испорака на хуманитарна помош...

Украинско разузнавање: Запален руски ракетен брод во близина на Калининград

0
Рускиот ракетен брод Серпухов, кој беше закотвен во ексклавата Калининград на Балтичкото Море, беше запален на 8 април, тврдат извори од военото разузнавање...

Министерот за надворешни работи на Украина, Дмитро Кулеба беше домаќин на...

0
Украинскиот министер за надворешни работи, Дмитро Кулеба, денес беше домаќин на преку 160 новинари и уредници од 65 земји од целиот свет на...

(ВИДЕО) Министерот за надворешни работи на Украина, Дмитро Кулеба, го брифираше...

0
Украинскиот министер за надворешни работи беше домаќин на брифинг во живо со над 160 новинари и уредници од 65 земји низ светот. ...

ШПАРКАСЕ БАНКА И ВЛАТКО СТЕФАНОВСКИ ТРИО СО НЕЗАБОРАВЕН КОНЦЕРТ ВО БИТОЛА

0
На 12.3.2023 година, Битола беше домаќин на уникатно музичко доживување со Влатко Стефановски трио, во покровителство на Шпаркасе Банка АД Скопје. Присутните во...

(ВИДЕО) Огромен пожар кај аеродромот во Санкт Петербург, локалните власти тврдат...

0
Аеродромот Пулково во Санкт Петербург, Русија, беше затворен во неделата, на 10 март, откако се запали хангар, кој се прошири на вкупна површина...

Клучни информации од резултатите од „Супер вторникот“ во САД

0
Супер вторникот не беше толку супер оваа година поради мноштво предвидливи резултати, но имаше неколку изненадувања и некои предупредувачки знаци за Доналд Трамп...

Гир: Европската унија е, и ќе продолжи да биде еден од...

0
Денеска веќе беше кажано многу во врска со нашата колективна поддршка за Украина. За храброста, издржливоста и решителноста на украинскиот народ наспроти неиспровоцираната...

(ВИДЕО) Еди Рама се сретна со Зеленски

0
Албанскиот премиер Еди Рама беше домаќин на средба со украинскиот претседател Володимир Зеленски, кој во моментов е во посета на Тирана,  според видеото...

Нобеловецот за мир, Олег Орлов осуден на 30 месеци затвор во...

0
70-годишниот застапник за човекови права беше осуден за „постојано дискредитирање“ на руската армија во напис каде што ја осудува инвазијата на...