fbpx

таг: беше

Шест тајни за долговечност на Јапонците

0
Во Јапонија неодамна беше спроведено истражување со цел да се утврдат причините за долговечноста кај најстарите Јапонци. Беа идентификувани шест причини. Областа...

Јакимовски играч на натпреварот во кошаркарскиот тим на Вашингтон Стејт Универзитетот

0
Mакедонскиот кошаркарски репрезентативец, Андреј Јакимовски, синоќа беше главен играч на Вашингтон Стејт Универзитетот во дуелот со Калифорнија. Јакимовски ја продолжи одличната серија...

Грег Попович стана првиот тренер во историјата кој бил 2.000 натпревари...

0
Натпреварот од регуларниот дел од сезоната против Бостон (99:97) беше 2 000-ти за тренерот на Сан Антонио, Грег Попович, кој го помина на...

Срѓан Ѓоковиќ: Син ми е заробен, ако не биде пуштен –...

0
На Новак Ѓоковиќ не му беше дозволен влез во Австралија по слетувањето во Мелбурн, каде треба да настапи на првиот овосезонски Грен слем....

Болсонаро повторно хоспитализиран поради болки во стомакот

0
Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро беше итно пренесен во болница поради силна болка во стомакот, за...

Талевски: Знаеме што треба да поправиме пред ЕП

0
Филип Талески беше меѓу клучните ракометари, како во нападот, така и во одбраната на денешниот дуел со Израел што македонската репрезентација го доби...

Неверојатни научни медицински откритија во 2021 година, ниту едно не е...

0
Изминатата година беше полна со научни откритија, дури и ако се исклучат сите оние поврзани со корона вирусот. Во 2021 година, научниците...

Лазаров: Сакам тоа што го загубивме да се врати, да мора...

0
Во Маврово беше совладан Кувајт со 31-21, во натпревар кој понуди еднаков прв дел, но и моќна Македонија во продолжението. По победата своето...

Пелистер и МЗТ Скопје сигурни во своите настапи

0
Со двата одиграни вечерва во домашното кошаркарско првенство беше комплетирана 11 рунда во Првата лига. Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром ја задржаа...

Трет месец по ред: Сане прогласен за најдобар играч на Баерн

0
Крилниот напаѓач на Баерн, Лерој Сане беше прогласен за најдобар играч на клубот во ноември. Дваесет и петгодишниот фудбалер на Баварците доби 44%...