таг: Берни

Почина Берни Медоф, човекот кој изврши измама вредна 65 милијарди долари

0
Берни Медоф, кого шемата Понтиус од 65 милијарди долари го направи еден од најомразените криминалци и го уништи дури и неговото семејство, почина...

Петра Еклстон на пат околу светот за 300 дена: Богатата наследничка...

0
Ќерката на Берни Еклстон им одговори на критичарите кои ѝ забележуваат поради тоа што го обиколи целиот свет во текот на пандемијата....

Берни Сандерс за кратко време го освои интернетот – еве како...

0
Фотографијата на сенаторот Берни Сандерс од инаугурацијата на новиот американски претседател eо Бајден стана сензација на Интернет. Сега маицата со виралната слика на...