таг: Берлускони

Лекарот на Берлускони вели дека тој добро реагира на терапијата

0
Лекарот што го лекува Силвио Берлускони (Берлускони) од инфекција на белите...

Ројтерс: Берлускони има леукемија

0
На поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони му е дијагностицирана леукемија, објави новинската агенција Ројтерс,...

Берлускони: Главната цел е да се освои скудетото

0
Поранешниот италијански премиер и ексгазда на Милан, Силвио Берлускони секогаш бил амбициозен човек, и по импресивната 0:2...

Сите барaат Берлускони да го исполни ветувањето

0
Ќе го исполни ли Силвио Берлускони (86), сопственикот на Монца, ветувањето кое го даде пред еден месец на божиќната вечера која ја организираше...

Берлускони се откажа од трката за претседател на Италија

0
Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони (86) одлучи да не се кандидира за претседател...

Берлускони повторно хоспитализиран, трпи последици од коронавирусот

0
Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони денеска повторно е хоспитализиран поради последици од коронавирусот, и тоа десет дена откако беше отпуштен од болница. ...