таг: берзи

Скок на цената на нафтата по избувнувањето на војната во Израел

0
На азиските берзи во понеделникот се тргуваше претпазливо, цените на нафтата силно пораснаа,...

Доларот зајакна, цените на нафтата утрово пораснаа

0
На девизните берзи вредноста на доларот во однос на кошницата валути порасна, по минатонеделниот пад. Индексот на доларот, кој ја...

Азиските берзи благо пораснаа, доларот ослабе

0
На азиските берзи денеска цените на акциите благо пораснаа, но тргувањето е претпазливо бидејќи централните банки продолжуваат да ги зголемуваат каматните...

Голем пад на светските берзи

0
На светските берзи цените на акциите драстично паднаа минатата недела бидејќи инвеститорите не се склони кон поризични инвестиции поради високата инфлација,...

Зголемени цените на нафтата поради можно намалување на производството од ОПЕК

0
Цените на нафтата на светските берзи пораснаа минатата недела бидејќи ОПЕК може да го намали...

Цените на нафтата паднаа на најниско ниво од февруари

0
На светските берзи минатата недела цените на нафтата остро паднаа, паѓајќи на нивоа од февруари...

Цената на енергенсите расте на светскиот пазар, Димитров: Освен владина интервенција,...

0
Светските берзи бележат повторен раст не цените на енергенсите. Барел нафта се продава за 116 долари, додека природниот гас 1.400 долари...

Раст на цената на нафтата на светските берзи

0
Цената на нафтата на светските берзи од утринава поскапе за 6 насто. Барел нафта достигна...