таг: белгискиот

Бриселскиот Апелациски суд го одби барањето за блокирање на реизборот на...

0
Апелацискиот суд во Брисел го отфрли барањето на белгискиот лобист Фредерик Балдан за спречување на реизборот на Урсула фон дер Лајен на функцијата...

Суд во Брисел го одби барањето за спречување на реизборот на...

0
Суд во Брисел ги отфрли аргументите на белгискиот лобист Фредерик Балдан против повторно именување на Урсула фон дер Лајен за претседателка на Европската...

Белгискиот еврокомесар Дидие Рејндерс ќе биде номиниран за генерален секретар на...

0
Белгискиот еврокомесар Дидие Рејндерс ќе биде номиниран за генерален секретар на Советот на Европа, изјави денеска портпаролот на белгиската Влада, цитиран од британските...

Де Кро ги најави приоритетите на белгиското претседателство со ЕУ

0
Белгискиот премиер Александар Де Кро денеска на прес-конференција во Брисел ги најави приоритетите на претстојното претседателство на Белгија со ЕУ, означувајќи...

Првиот остров со вештачка интелигенција во светот доби дозвола за градба

0
Белгискиот оператер со преносни системи Elia соопшти дека добил дозвол за градба на...

Белгискиот регулатор бара запирање на работата на најстарите нуклеарни централи во...

0
Белгискиот регулатор за нуклеарна енергија (FANC) ја советуваше владата да не го продолжува...

ВИДЕО: Лукаку веќе е во Милано за да потпише со Интер

0
Белгискиот напаѓач Ромелу Лукаку пристигна во Милано во средата рано наутро за да ги помине медицинските прегледи...

Поранешниот италијански премиер Лета предлага Европска Конфедерација со 36 земји

0
Поранешниот италијански премиер Енрико Лета во интервју за белгискиот весник „Ле Соар“ бара ЕУ итно да се трансформира во Европска Конфедерација...

Истрага за местење натпревари во белгискиот фудбал, осомничени прволигашки екипи и...

0
Белгискиот фудбал се соочува со скандал од големи размери, откако Јавното обвинителство најави можни десетици обвиненија како резултат на серија истраги за повеќе...

Како последица на коронавирусот почина кикбоксер кој бил антиваксер

0
Белгискиот кикбоксер Фредерик Синистра почина како последица на коронавирусот во 42-та година од животот. Синистра не бил вакцинира, коронавирусот го сметал за...