таг: Беким

Болницата во Дебар во 2023 година првпат доби мамограф

0
Министерот за здравство Беким Сали денеска ја посети Општата болница со проширена дејност во Дебар, која со здравствена услуги ја покрива и општина...

Министерството за здравство не ги купува лековите, ниту пак е најодговорно...

0
Министерот за здравство, Беким Сали, прашан дали се чувствува одговорен за смртта на пациентот Благојче Илиевски, кој ја изгуби битката со цистичната фиброза,...

Клиничката болница во Тетово доби медицинска опрема набавена преку Светска банка

0
Министерот за здравство Беким Сали денеска ја посети тетовската Клиничка болница и заедно со директорот Амир Елези информираа дека се пристигнати медицински апарати...

Министерот Сали утре очекува да биде донесена одлука за обезбедување средства...

0
Министерот за здравство Беким Сали со објава преку својот фејсбук-профил информира дека се очекува во текот на утрешниот ден да биде донесена одлука...

Сали: „Трикафта“ според регистерот на пациенти со цистична фиброза, е наменет...

0
Министерот за здраввство Беким Сали денеска пред новинарите каже дека лекот „трикафта“, не е идеален за сите пациенти кои боледуваат од цистична фиброза....

Сали тврди дека нема инсулинска криза во државата

0
Министерот за здравство Беким Сали тврди дека нема инсулинска криза во државата. Не треба да се паничи јавноста дека нема да има...

На клиниките пристигнуваат нови апарати, но нема обучен кадар за да...

0
Додека министерот Беким Сали го пушташе во употреба новиот, најсовремен ангиографски систем за интервентни радиолошки процедури, пациенти со малигни заболувања реагираат дека со...

Сали за „Нечиста крв“: 560 ковид пациенти биле третирани со хемофилтрација,...

0
Министерот за здравство, Беким Сали, на денешната прес-конференција истакна дека пет институции поврзани со Министерството за здравство ќе го анализираат поединечно секое досие...

Сали: Може да сметаме дека сме имунизирана нација

0
Министерот за здравство Беким Сали, во емисијата Клик Плус на ТВ21 зборуваше и за процесот на вакцинација во државата, при што истакна дека...

Украинката Оксана се породи во скопска гинекологија Чаир

0
Министерот за здравство Беким Сали на својот Фејсбук профил сподели фотографии од Оксана, Украинка која на свет донесе здраво девојче токму во гинекологија...