fbpx

таг: безбедност

Во СБ на ОН Москва ја блокираше американската резулуција против руската...

0
Русија со вето во Советот за безбедност на Обединетите нации синоќа спречи усвојување на американската резолуција со која се осудува руската...

Советот за безбедност на ОН ќе расправа за инцидентот со гасоводите...

0
Советот за безбедност на ОН, по барање на Русија денеска треба расправа за истекувањето гас...

Медведев: Референдумот заврши, добредојдовте дома во Русија

0
Заменик-претседателот на рускиот Совет за безбедност Дмитриј Медведев изјави дека резултатите од референдумот во Донбас,...

Борел: ЕУ размислува за нови санкции против Русија

0
Високиот претставник за надворешна политика и безбедност на Европската унија Жозеп Борел, доцна синоќа во...

Медведев: „Лиз Трас е неспособен русофоб

0
Поранешниот руски претседател и заменик претседател на Советот за безбедност на Русија, Дмитриј Медведев, уште еднаш ја скандализира западната јавност и...

Русија побара итен состанок на Советот за безбедност на ОН за...

0
Русија побара итен состанок на Советот за безбедност на ОН во врска со нуклеарната централа...

Русија ги обвини украинските тајни служби за убиството на Дугина

0
Руската федерална служба за безбедност денес ги обвини украинските тајни служби дека викендов го извршиле...

Директорот на БЈБ Тасевски во посета на полицијата на Република Албанија

0
Директорот на Бирото за јавна безбедност Сашо Тасевски, придружуван од високата делегација на Северна Македонија, денеска беше во посета на албанската...

Итен состанок на Советот за безбедност за нападите на Русија во...

0
Советот за безбедност на ОН ќе се состане за да разговара за целните напади на...

Борел: Војната на Русија против Украина е напад врз темелите на...

0
Шефот на европската дипломатија Жозеп Борел пред Советот за безбедност на ОН изјави дека руската...