таг: безбедноста

Франција ја зголеми безбедноста во црквите во текот на божиќните празници...

0
Франција ќе ја зголеми безбедноста околу црквите во текот на божиќните празници поради можни напади, пренесува ДПА. Полицијата и жандармеријата ќе бидат видливо...

Грчкото МНР бара заштита на цивилите и безбедност на верските објекти...

0
Заштитата на цивилите и безбедноста на местата за богослужба и верските институции треба...

Како да изберете безбедни играчки за деца?

0
Безбедноста е на прво место кога се во прашање вашите деца. Оваа изјава се протега на сите аспекти од нивниот живот, па дури...

Кремљ загрижен за безбедноста на нуклеарката Запорожје

0
Кремљ денеска изрази загриженост за безбедноста на нуклеарната централа Запорожје. Advertisements Според Москва, украинските...

Столтенберг во Мадрид: Русија е директна закана за безбедноста на земјите...

0
Русија претставува „директна закана“ за безбедноста на земјите на НАТО, изјави денеска генералниот секретар на Алијансата Јенс Столтенберг во Мадрид на...

Задорожњак: Потребна е помош за лудилото да запре

0
„Рускиот режим е препознаен како најголема закана за безбедноста“, истакна украинската амбасадорка во земјава Наталија...

Полска стравува од „голем инцидент“ – стотици мигранти од Белорусија упатени...

0
Полска соопшти дека ја засилува безбедноста на источната граница со Белорусија, по извештаите...

Подметнувале пожар во пунктови за вакцинација, инцидентите се повторуваат

0
Полска ја зајакнува безбедноста на пунктовите за вакцинација по два инциденти со подметнување пожар во еден од нив и обид на активисти против...