таг: бегалскиот

Најмалку 236 Палестинци загинаа за време на израелската акција за спасување...

0
Бројот на загинати во израелскиот напад на бегалскиот камп Нусејрат се искачи на 236 Палестинци, соопштија во неделата здравствените власти во Газа, пренесе...

Во израелски напад загинаа најмалку 70 лица во бегалски камп во...

0
Најмалку 70 лица загинаа во израелски напад во бегалскиот камп Ал-Магази во центарот на Газа во неделата, според Министерството за здравство на појасот,...