таг: Бебињата

Од точка до бебе: Еве како се развива животот во мајчиниот...

0
Бебињата се дефинитивно најголемите чуда на овој свет. Нивниот развој во мајчината утроба е навистина неверојатен. Од моментот на зачнување до породување во...

Во студените денови правите голема грешка: Важни совети за родителите на...

0
Бебињата не ја задржуваат температурата како возрасните затоа кога претстојуваат надвор во текот на студена есен и во зимата облеката треба да биде...

6 работи што вашето бебе се обидува да ви ги каже...

0
Бебињата постојано го плазат нивниот јазик и наместо да ги гледаме колку се слатки додека го прават тоа, понекогаш треба да се...