таг: беа

Повеќе од 130 уапсени за време на пропалестинските протести во кампусот...

0
Повеќе од 130 луѓе беа уапсени во текот на ноќта за време на пропалестинските протести во кампусот на Универзитетот во Њујорк, додека студентските...

МНР на Украина: Окупацијата на АЕЦ Запорижја од Русија е закана...

0
„Единствен извор на закани за АЕЦ Запорижја беа и останаа незаконските и злосторни дејствија на руските напаѓачи. Русија е единствената држава-терорист во светот...

ОН прогласија „црвен аларм“ поради климатските промени

0
Сите глобални климатски рекорди беа срушени минатата година, предупреди денеска Светската метеоролошка организација (СМО), изразувајќи особена загриженост поради затоплувањето на океаните и топењето...

Љубовната приказна на Рајан Рејнолдс и Блејк Лајвли е буквално како...

0
Сите беа воодушевени од веста дека една од омилените холивудски парови, Рајан Рејнолдс и Блејк Лајвли, го добија своето четврто дете во септември...

Уште еден „перфектно нормален ден“ во Русија: Легијата за слободна Русија...

0
Две лица загинаа, а 19 други беа повредени во четвртокот во западниот руски регион Белгород, откако земјата трет ден по ред се соочува...

Европејците ја одбележуваат годишнината од војната во Украина со демонстрации на...

0
Антивоени демонстрации беа одржани во многу европски метрополи, каде знаменитостите беа осветлени во боите на украинското знаме на 24 февруари кога светот ја...

Отворена истрага по кибер нападот во 18 болници во Романија

0
Во сите 18 болници во Романија кои утрово беа мета на кибер напад, се преземени безбедносни мерки, соопшти Националната дирекција за кибер безбедност...

Шпанија лани го собори рекордот за трансплантација на органи

0
 Минатата година во Шпанија беа извршени повеќе трансплантации на органи отколку кога било досега, објави Министерството за здравство на таа држава. ...

ОН предупредуваат дека во Газа не влегуваат доволно хуманитарни конвои

0
Само пет од 24 планирани хуманитарни испораки беа извршени во северниот дел на Газа во првите 11 дена од 2024 година, соопшти денеска...

Најмалку 320 пропалестински демонстранти уапсени откако го блокираа сообраќајот низ мостовите...

0
Најмалку 320 про-палестински демонстранти беа уапсени откако во понеделникот организираа демонстрација низ Њујорк, блокирајќи го сообраќајот на неколку мостови повеќе од два часа...