таг: Бајрам

Бајрам Бегај во седиштето на Алијансата се сретна со секретарот на...

0
Албанскиот претседател Бајрам Бегај во седиштето на Алијансата се сретна со секретарот на...

Албанскиот претседател во дводневна посета на Косово

0
Албанскиот претседател Бајрам Бегај денеска ја почнува дводневната посета на Косово, по повод...

Дуа Липа е официјално Албанка – претседателот Бегај и врачи државјанство

0
ПРЕТСЕДАТЕЛОТ на Албанија, Бајрам Бегај, на британската ѕвезда со албанско потекло Дуа Липа и подари албанско државјанство поради, како што наведе, улогата на...

Македонската амбасада во Тирана упати честитка до новиот албански претседател Бајрам...

0
“Честитки за неговата екселенција господинот Бајрам Бегај, кој од вчера го започна својот мандат како...

Бегај даде заклетва и стана осми претседател на Алабнија, по падот...

0
Во Албанија денеска даде заклетва новиот претседател Бајрам Бегај. Тој ќе биде осмиот претседател на...

Празникот Бајрам одбележан во сите муслимански земји

0
Фитер Бајрам во Палестина е прославен под звукот на бомбардирањата од Израел. И покрај нападите на израелските сили во кои беа убиени десетици...