таг: Бајден

Бајден: Се кандидирам затоа што Трамп и републиканците сакаат да ја...

0
Џо Бајден (80), најстариот американски претседател во историјата на земјата, вчера изјави дека...

САД ќе воведат санкции кон Русија и Северна Кореја ако има...

0
Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден нема да се двоуми да воведе дополнителни...

Џил Бајден е позитивна на коронавирусот

0
Првата дама на САД, Џил Бајден e позитивна на коронавирус, објави Белата куќа....

САД му испраќа оружје во Тајван

0
Администрацијата на американскиот претседател Џозеф Бајден одобри воен трансфер во Тајван во рамките...

Администрацијата на Бајден ќе ги повика Американците да се вакцинираат против...

0
Администрацијата на Бајден планира да ги повика Американците да добијат дополнителна доза од...

Бајден најави дека ќе ги посети Хавајските острови

0
Претседателот на САД, Џо Бајден, вчера рече дека сè уште не...

Бајден нареди распоредување на 3 000 американски резервисти во Европа

0
Американскиот претседател Џо Бајден го овласти Пентагон да испрати до 3 000 резервисти...

Бајден патува во Британија, ќе се сретне со Сунак и кралот...

0
Американскиот претседател, Џо Бајден, ќе оствари кратка посета на Велика Британија во која ќе се сретне со британскиот премиер Риши Сунак...

Бајден: Украина не е подготвена за членство во НАТО

0
– Претседателот на САД, Џо Бајден синоќа за Си-ен-ен изјави дека Украина не е подготвена за членство во НАТО. – Мислам...

Бајден: Постигнат е договор за зголемување на лимитот за задолжување, сега...

0
Американскиот претседател Џо Бајден потврди во неделата дека постигнал договор со претседателот на...