таг: Балашевиќ

Оливера Балашевиќ за најтешкиот период во бракот со Ѓорѓе: „Живеевме во...

0
Оливера Балашевиќ, сопругата на неодамна починатиот кантавтор и ненадминлив уметник Ѓорѓе Балашевиќ, по долга медиумска пауза го даде своето прво интервју. ...

Преместен гробот на Ѓорѓе Балашевиќ

0
Обожавателите на Балашевиќ, кои вчера отишле да му оддадат почит на починатиот уметник 40 дена по неговата смрт, можеле да се уверат...

ВИДЕО | Песната која му била омилена на Ѓорѓе Балашевиќ: Не...

0
Ѓорѓе Балашевиќ, кој вчера почина на 67 – годишна возраст, имаше брилијантна музичка кариера. Речиси секоја негова песна беше голем хит, како...

Од коронавирус почина пејачот Ѓорѓе Балашевиќ

0
Пејачот и славниот музичар Ѓорѓе Балашевиќ почина денеска на 67 години како последица од коронавирусот. Пред три...

ВИДЕО | Балашевиќ од своите нумери дефинитивно направи уметност и влезе...

0
Познатиот кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ почина денеск, на 67-годишна возраст. За време на неговиот живот, тој имаше богата музичка кариера, а неколку генерации...

Ликот од песната „Божа Пуб“ на Балашевиќ навистина постоел: Ова е...

0
Ѓорѓе Балашевиќ нè запозна со легендата, која живее во неговата песна три и пол децении. Многу подолго, сеќавањето на неговиот дедо и...