таг: бактерија

Пет пациенти со Легионерска болест во Хрватска, двајца во тешка состојба

0
Во Загреб пет пациенти хоспитализирани откако заболеле од бактерија легионела (Легионерска болест), а...

Откриена најголемата бактерија на светот, може да се види и со...

0
Научниците ја открија најголемата бактерија во светот што може да се види и со голо око. Таа е најдена во карипско мочуриште на...