таг: база

Воздухопловна база во Романија наскоро ќе биде најголемата база на НАТО...

0
Воздухопловната база „Михаи Когалничану“ во Романија се подготвува да стане најголемата воздухопловна база на НАТО во Европа, поголема од „Рамштајн“ во Германија, пишува...

Кина гради нова база на Антарктикот

0
Кина гради база на Антарктикот која може да се користи не само за научни, туку и за воени цели, предупредуваат група...

НАТО ја почна надградбата на воздухопловната база во Албанија

0
НАТО ја започна реконструкцијата на албанската воздухопловна база Кучова од времето на комунизмот,...

Ракометарите се подготвуваат во Маврово, следуваат дуелите со Кувајт

0
Македонската машка ракометна репрезентација во својата „база“ во Маврово се подготвува за претстојното Европско првенство 2022 во Унгарија и Словачка. Селекторот, Кирил...

Со дрон нападната американска воена база во ирачки Курдистан, нема повредени

0
Американска воена база во ирачки Курдистан, во северен Ирак, била цел на напад од беспилотно летало. Во нападот, што бил извршен вчераутро, нема...