таг: Атал

Атал го обвини Бaрдела дека го толерира расизмот меѓу официјалните претставници...

0
Францускиот премиер Габриел Атал за време на дебатата го обвини својот главен противник на претстојните парламентарни избори Жордан Бардела дека толерира расистички говор...

Се разгледуваат ригорозни мерки во Франција, Париз ќе се „заклучи“ на...

0
Портпаролот на француската влада, Габриел Атал, денес потврди дека властите размислуваат за тринеделно заклучување на Париз со...