fbpx

таг: „Астра

Астра Зенека подготвува нова терапија против ковид-19 која ќе штити до...

0
Астра Зенека подготвува нова терапија против ковид-19, која луѓето би можела да ги заштити од тежок облик на болеста и од смрт и...

Астра Зенека најавува нов лек против Ковид-19

0
Експерименталниот лек на компанијата Астра Зенека, коктел од антитела против коронавирусот, успешно спречува тешки форми на инфекција и смрт кај хоспитализирани пациенти, покажаа...

„Политико“ – ЕУ подготвува тужба против Астра Зенека

0
Европската комисија се подготвува да покрене тужба против Астра Зенека, објави европскиот портал  „Политико“, цитирајќи пет неименувани...

Кој не смее да се вакцинира и кои се можните несакани...

0
„Астра Зенека“ претставува една од најбезбедните и најквалитетните вакцини, која е дадена во најголем број дози на светска популација, изјави на денешниот брифинг...