таг: асоцијација

Интересни детали од церемонијата за доделување на Наградата за солидарност за...

0
Германската Асоцијација за Југоисточна Европа на 4 јули му ја додели наградата за солидарност за новинари за 2024 година на Џабир Дерала, новинар,...

Денес ќе заседава Советот за општи работи на ЕУ, меѓу темите...

0
Усвојувањето на заклучоците за проширувањето и процесот на стабилизација и асоцијација, за евалуација на годишниот дијалог за владеење на правото и за менаџирањето...

Дестинацијата во Црна Гора годинава стана апсолутен хит, а не е...

0
реклама Првата асоцијација со Црна Гора, особено во лето, е морето. Сепак, оваа година има...

Зошто тинејџерите стануваат насилни?

0
реклама Американската психолошка асоцијација (АПА) го дефинира насилството меѓу младите како екстремна форма на агресија...

Кромид со скарата ни под разно, предупредува д-р Перишиќ

0
Првата асоцијација со Први мај е скара во природа, а има ли нешто поубаво од скара со кромид? Гастроентеролог д-р Воислав Перишиќ вели...

АТП одлучи, од 2025 година нема да има линиски судии

0
Светската тениска асоцијација (АТП) одлучи од 2025 година да нема линиски судии на турнирите во...

ФИФА: Македонија не ја менува својата позиција, Aргентина е прва

0
Светската фудбалска асоцијација (ФИФА) во четвртокот ја објави новата ранкинг-листа на најдобри фудбалски селекции на...

Прва онлајн конференцијата за развивање на дигитални игри MAGDA Game Dev...

0
Во организација на Македонската асоцијација за развивање на игри – МАГДА, утре (18 мај), со почеток од 18 часот ќе се одржат две...

ФИФА воведува нови правила за позајмување играчи

0
Светската фудбалска асоцијација (ФИФА) на својата официјална веб-страница објави воведување нови правила за позајмување играчи. Се известува дека тие ќе стапат на сила...

Поради задолжителната вакцинација уште помал бројот на возачи на камиони

0
Германската федерална асоцијација за шпедиција и логистика (DSLV) предупредува на можните последици од воведувањето задолжителна...