таг: Арнолд

Шварценегер приведен на аеродромот во Минхен

0
реклама Холивудската ѕвезда Арнолд Шварценегер денеска е приведен на аеродромот во Минхен бидејќи на...

Една улога за малку ќе ја „убиеше“ кариерата на Арнолд Шварценегер

0
реклама АРНОЛД Шварценегер имаше доста успешна кариера во 90-тите глумејќи во хит филмови како Терминатор...

(ВИДЕО) Хаос во Лос Анџелес: Шварценегер помина на црвено и предизвика...

0
Актерот и политичар Арнолд Шварценегер доживеа сообраќајна несреќа во Лос Анџелес, потврди неговиот портпарол. Локалната полиција соопшти дека четири возила...