таг: Аргентина

Гонзало Монтиел e обвинет за силување во Аргентина

0
Гонзало Монтиел со фудбалската репрезентација на Аргентина го освои Светското првенство во Катар и уживаше...

Меси: Тоа е она што ми недостасуваше, сега сум исполнет

0
Капитенот на репрезентацијата на Аргентина, Лионел Меси изјави дека со триумфот на Светското првенство во Катар освоил се што можел. Тој додаде дека...

Лудо суперфинале во Аргентина, со огромен број на црвени картони

0
Финалето од Суперкупот на Аргентина меѓу Бока јуниорс и Расинг не се доигра поради поради комплетен хаос...

Фудбалската топка co кој Марадона го постигна контрверзниот гол, е ставена...

0
Топката која беше дел од натпреварот меѓу Англија и Аргентина на Светското првенството 1986 година и со...

Пронајден череп на редок вид диносаурус месојад што немал раце

0
Палеонтолозите во Аргентина откриле необичен череп од диносаурус кој му припаѓал на месојад „без раце“, кој живеел пред околу 70 милиони...

На 81 година се ожени, а на 83 доби син од...

0
Алберто Кормилот е лекар од Аргентина кој почнал да го привлекува вниманието во родната земја кога стапил во брак со жена која е...

Икарди и поставил неколку „смешни“ услови на Ванда Икарди за да...

0
Медиумите од Аргентина пренесуваат дека Мауро Икарди и Ванда Икарди се уште не ги испеглале недоразбирањата, напаѓачот на ПСЖ поставил неколку услови за...

Контроверзност во најава: ФИФА отстрани две sвезди од грбот на светскиот...

0
Аргентина, Бразил, Уругвај од Јужна Америка и Англија, Шпанија, Франција и Италија од Европа ја освоија светската титула. Уругвај двапати беше...

ВИДЕО: Меси откако противнички играч промаши пенал-Зошто сега не танцуваш?

0
Аргентина преку пенали ја совлада Колумбија, па на 10-ти јули закажа финале на Копа Америка против Бразил. Во центарот на вниманието...

Претседателот на Аргентина се зарази со коронавирусот и покрај тоа што...

0
Претседателот на Аргентина бил тестиран на коронавирусот и покрај тоа што примил вакцина против вирусот на почетокот на годината. 62-годишниот Алберто Фернандез...