таг: Арабија

Мировни преговори за Украина во Џеда, Русија не учествува

0
Саудиска Арабија во сабота ќе биде денеска домаќин на разговори за...

Франк Кеси треба да одлучи меѓу Ал Наср и Ал Хилал

0
Франк Кеси најверојатно ја напушта Барселона и заминува во Саудиска Арабија. Играчот од средниот ред...

Гризман во Ал Наср, каде ќе игра заедно со Роналдо и...

0
Екипите од Саудиска Арабија оваа година се активни и купуваат фудбалери од Европа, а веќе...

Ал-Хилал решен да го добие потписот на Нејмар

0
Ал-Хилал, шампионот на Саудиска Арабија, доби „корпа“ од Лионел Меси, но нема намера да застане...

Саудиска Арабија ја испрати својата прва жена во вселената

0
Саудиска Арабија ќе ја испрати својата прва жена астронаут на вселенска мисија подоцна оваа година, што е најнов потег на кралството да ја...

Фантастично, 400 млн евра за да биде амбасадор!?

0
Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо ќе продолжи во Саудиска Арабија и ќе игра за Ал Наср, со висока...

Форбс: Роналдо ќе биде најплатениот фудбалер во светот

0
По неверојатниот трансфер на Кристијано Роналдо во Саудиска Арабија, „Форбс“ ја објави најновата листа на најплатени фудбалери...

Саудиска Арабија намени 2,5 милијарди долари за Зелената иницијатива

0
Престолонаследникот на Саудиска Арабија Мохамед бин Салман денеска изјави дека саудиското кралство ќе учествува со...

ОПЕК+ се согласи да го намали производството, игнорирајќи ги молбите на...

0
Картелот ОПЕК+ предводен од Саудиска Арабија, кој ја вклучува Русија, се согласи да го намали...

Во Саудиска Арабија се одржа првото женско авторели

0
Во Саудиска Арабија се одржа првото женско автомобилско рели. „Дојче веле“ по тој повод ги претставува Сажа и Елхам – две од тркачките...