таг: Антиковид

Две дози од вакцините на Фајзер и Астра Зенека се ефикасни...

0
Најновата научна студија за анти-ковид 19 вакцините направена во Велика Британија докажува висока ефикасност на вакцините на Бионтек/Фајзер и на АстраЗенека против Делта...

Од утре оваа соседна држава ќе го зголеми времетраењето на полициски...

0
Албанија ги заостри антиковид мерките, по незапирливиот тренд на новозаразени и починати од опасниот вирус, посебно овој месец, во просек по 1.050 дневно....

Влегоа на листата со милијардери на „Форбс“: Од анти-ковид вакцина и...

0
Анти-ковид вакцините продуцираа нови милијардери, меѓу кои и лекари и научници, кои се вброени во листата на „Форбс“, пишуваат светските агенции. На...