таг: Андре

Најстарата жена на светот, Французинката Андре, почина на 118-годишна возраст

0
Француската сестра Андре, која беше најстарата жена во светот од април 2022 година, почина во...

Бразилско засилување во редовите на Шкендија

0
Бразилскиот офанзивен играч за врска Андре Менсалао е нов фудбалер на Шкендија, објави денеска актуелниот македонски шампион, промовирајќи го своето второ засилување за...

Победи на Килде и Гоџиа на трките во Бивер Крик и...

0
Норвешкиот скијач Андре Омот Килде славеше и на спустот во американскиот скијачки центар Бивер Крик. Килде низ целта влезе со време од...

Тер Штеген: Жал ми е, но на Европското првенство ќе бидам...

0
Голманот на Барселона Андре Тер Штеген нема да настапи во дресот на Германија на претстојното Европско првенство. Одлуката ја донел тој, заедно со...

Глупост на година: Предвреме почна да ја слави победата, па не...

0
Бразилскиот мотоциклист Андре Верисимо ја направи најголемата можна глупост, откако на трка во Бразил, тргна предвреме да слави на стартно-целната рамнина, па ривалите...