таг: англиски

Деклан Рајс може да замине од Вест Хем за 135 млн...

0
Фудбалерот на Вест Хем и англиски репрезентативец Деклан Рајс добил дозвола од првиот човек на...

Бромли го повика, а потоа се “пишмани” за Кристијано Роналдо

0
ФК Бромли е англиски петтолигаш, кој на својот Твитер профил испрати шеговити пораки за Кристијано...

Негативен рекорд на Лампард на клупата на Челзи

0
Менаџерот на Челси, Френк Лампард, стана првиот англиски тренер кој загубил десет последователни натпревари на...

Деле Али го обожавал ноќниот живот во Истанбул, во друштво на...

0
Проблематичниот англиски фудбалер Деле Али го обожавал ноќниот живот во Истанбул, додека бил на позајмица во Бешикташ, уживајќи во ноќни клубови со скапо...

Ман. Сити би можел да биде исфрлен во четврти ранг на...

0
Актуелниот англиски шампион Манчестер Сити би можел да се соочи со понижувачко исфрлање од Премиер – лигата...

Ман. Сити ги прекршил финансиските прописи, се соочува со голема казна

0
Манчестер сити, актуелниот англиски шампион, во минатото работел спротивно на правилата. Како што објави Премиер лигата на...

Гардијан: Ѓоковиќ ќе се врати на терените во Австралија

0
Според англиски весник „Гардијан“, настапот на еден од најдобрите тенисери во историјата на турнирот во Мелбурн, Новак...

ВИДЕО: Бекам чекаше повеќе од 12 часа за да и оддаде...

0
Одличен гест на легендарниот англиски фудбалер. Поранешниот капитен на Англија Дејвид Бекам чекаше повеќе од 12 часа за да и оддаде почит...

СЕ ПРОДАВА ДРЕСОТ НА МАРАДОНА: Поранешниот англиски репрезентативец го стави на...

0
Поранешниот англиски репрезентативец Стив Хоџ, кој ги размени дресовите со Марадона во четвртфиналето на Светското првенство во 1986 година. Тогаш, Аргентина ја освои...

Хоџсон наследник на Раниери во Вотфорд

0
Поранешниот англиски селектор Рој Хоџсон вчеравечер е назначен за нов тренер на премиерлигашот Вотфорд како замена за Италијанецот Клаудио Раниери, кој беше отпуштен...