fbpx

таг: Англискиот

Рахим Стерлинг доаѓа во Милан?

0
Англискиот репрезентативец Рахим Стерлинг нема да го продолжи договорот со Манчестер Сити, кој истекува во летото 2023...

Анонимно вратени ракописите на Чарлс Дарвин, украдени пред 21 година

0
Бележниците на англискиот научник Чарлс Дарвин коишто биле украдени во 2001 година, сега се анонимно вратени во библиотеката на Универзитетот Кембриџ, објави „Дејли...

Ериксен потпиша за Бретфорд

0
Кристијан Ериксен од денеска е нов фудбалер на англискиот премиерлигаш Бретфорд. Данецот нема официјален настап уште од минатото лето кога за време на...

Ливерпул се договори со Луис Дијаз

0
Англискиот фудбалски тим Ливерпул го потврди комплетирањето на договорот со колумбиската ѕвезда на Порто, Луис Дијаз. Според „Дејли мирор“, тимот на Јирген...

Њукасл го купи Бруно Гимараеш

0
Англискиот фудбалски клуб се договори со Лион за цена на трансферот од 40 милиони евра, плус два милиони во бонуси. Фудбалерот од...

Хоџсон нов тренер на Вотфорд

0
Англискиот фудбалски клуб Вотфорд го потврди 74-годишниот Рој Хоџсон како нов менаџер, откако во понеделникот го отпуштија Клаудио Раниери по девет натпревари без...

Вотфорд му врачи отказ на Раниери

0
Англискиот фудбалски клуб Вотфорд му врачи отказ на својот тренер Клаудио Раниери. Искусниот италијански стратег кој во 2016 година на Лестер му...

Фергусон се врати на клупата на Евертон

0
Испразнетото тренерско место во редовите на англискиот фудбалски прволигаш Евертон по отказот што во неделата му беше врачен на Рафа Бенитез ќе го...

Српски милијардер го купи Саутемптон

0
Англискиот фудбалски прволигаш Саутемптон премина во рацете на српскиот милијардер Драган Шолак, кој е сопственик на телекомуникациската компанија Јунајтед груп, на чело на...

Лестер еден месец без Џејми Варди

0
Менаџерот на англискиот фудбалски прволигаш Лестер, Брендон Роџерс, изјави вечерва дека неговиот тим во следните 30 денови ќе биде без услугите на најдобриот...