таг: амбасадор

Висоцки: Ние сме свесни дека тие се борат и за нашата...

0
Пјотр Висоцки, заменик амбасадор на Република Полска, конференција „Украина: Две години хероизам“ ( 26 февруари, 2024 година). Она што овде сведочиме...

Бомгартнер: Ја славиме храброста на украинскиот народ и на неговите лидери

0
Сирил Бомгартнер, амбасадор на Република Франција, конференција „Украина: Две години хероизам“ ( 26 февруари, 2024 година). Ова треба да бидат моменти...

Русија ќе распореди нуклеарно оружје во Белорусија, во близина на границите...

0
Рускиот амбасадор во Белорусија, Борис Гризлов, најави дека Русија планира да го распореди своето тактичко нуклеарно оружје во близина на западната...

Милков: Амбасадорот Ангелов ќе се врати во Скопје кога ќе се...

0
Бугарскиот амбасадор во земјава Ангел Ангелов би можел да се врати во Скопје, кога за тоа ќе се создадат соодветни услови,...

Шокантна изјава на амбасадорот на Светското првенство во Катар за хомосексуалците

0
Амбасадор на Светското првенство во Катар за германската телевизија ЗДФ изјави дека хомосексуалноста е „ментална болест“,  бидејќи Катар се подготвува да биде домаќин...

Белата куќа го повика кинескиот амбасадор на разговор

0
Белата куќа го покани кинескиот амбасадор во Вашингтон, Чин Ганг, да разговара со него за...

Бомгартнер: ЕУ посветена да се стави крај на агресијата врз Украина

0
Францускиот амбасадор во нашата земја, Сирил Бомгартнер денеска изјави дека Европската унија и неговата земја,...

Дејвид Бекам заштитно лице на СП во Катар – договор вреден...

0
Легендарниот англиски фудбалер Дејвид Бекам стана нов амбасадор на Светското првенство во Катар, пренесуваат медиумите во Британија кои наведуваат дека за еден потпис...

Амбасадорот на САД ќе се врати во Москва оваа недела

0
Американскиот амбасадор Џон Саливан ќе се врати во Москва оваа недела, два месеца по напуштањето на функцијата...

Баздникин: Се надеваме дека новите пратки на „Спутник В“ ќе пристигнат...

0
Рускиот амбасадор во земјава Сергеј Баздникин попладнево соопшти дека очекува во блиска иднина да пристигнат нови пратки на вакцината „Спутник В“ во земјава....