таг: Алекс

Алекс Фергусон и Арсен Венгер во Куќата на славните

0
Сер Алекс Фергусон и Арсен Венгер беа големи ривали во Премиерлигата и оставија огромен белег...

Осуден еден од најголемите теоретичари на заговори во САД, мора да...

0
Теоретичарот на заговори Алекс Џонс мора да плати отштета од 965 милиони долари затоа што лажел дека масовното пукање во основното...

Душебаев нема да игра за Шпанија на ЕП 2022!!!

0
Лидерот во шпанската ракометна репрезентација Алекс Душебаев го прифати советот од лекарите да паузира и нема да игра на Европското првенство во јануари...

Фергусон инсистира: „Златната топка му припаѓа на Кристијано Роналдо“

0
Сер Алекс Фергусон вели дека „Златната топка“ за 2021 година треба да ја добие легендата на „црвените ѓаволи“, Кристијано Роналдо. „Златната топка“...

Милан го посакува фудбалерот на Барселона, кој поради пропаднат трансфер не...

0
Алекс Коладо на последниот ден од преодниот рок требаше да замине на позајмица од Барселона во Шефилд Јунајтед. Се беше договорено, но поради...

ФОТО: Австралиец нашол отровна змија во салата од супермаркет

0
Австралиецот Алекс Вајт пронашол жива отровна змија во зелена салата купена во супермаркет во Сиднеј. Тој помислил дека станува збор...

Џенифер Лопез тврди дека не ѝ треба уште еден брак: Што...

0
Џенифер Лопез и Алекс Родригез се во официјална врска скоро четири години. А тие се верени нешто повеќе од една година. Тие...