fbpx

таг: Александер

Александер Омот Килде победи во Венген

0
Александер Омот Килде ја забележа петтата победа оваа сезона во Светскиот куп. Норвежанецот победи на трката во спуст, која се возеше на легендарната...

Чеферин: Крајот на Суперлигата е најголемата победа во 2021 година

0
Првиот човек на Европската куќа на фудбалот (УЕФА), Александер Чеферин ја користи секоја прилика за да го изрази своето задоволство од пропаѓањето на...

Петто сезонско АТП финале за Зверев

0
Германецот Александер Зверев и Американецот Френсис Тијафо ќе играат во утрешното финале на АТП турнирот во Виена. Зверев, кој претходно оваа недела...

СЕКС БОМБА: Новата девојка на Зверев е убавица, не се исплашила...

0
Германскиот тенисер Александер Зверев е во врска со актерката Софија Томала, пишува БИЛД. Убавата германска актерка е осум години постара од тенисерот,...