таг: акција

Акција на српската полиција, уапсени 12 педофили кои демнеле деца на...

0
Во полициска акција Армагедон, низ цела Србија, уапсена е група од 12 педофили, поради сомнение дека сториле кривични дела прикажување, прибавување...

Европол: Прекинат синџир за шверцување мигранти

0
Во голема акција на полицијата на пет европски земји прекината е интерконтинентална криминална...

Европол: Откриена „подземна“ банка преку која наркобанда испрала 180 милиони евра

0
Европол соопшти дека во заедничка акција со белгиската и шпанската полиција откриен е сложен и професионален систем за перење пари преку...

За 42-от роденден на Тоше – музичко-сценски настан во Крушево

0
Со крводарителска акција, со почит на неговото вечно почивалиште, промоција на уметнички дела и со музичко-сценскиот настан насловен „Ангел си ти“ денеска во...

Оружен напад во училиште во Германија – едно лице е потешко...

0
Голема полициска акција е во тек во Германија откако непознат напаѓач отворил оган во училиште...

Акција на Sport Life: со еден промашен натпревар до еден милион...

0
Со новата акција на Sport Life, недобитните тикети кои имаат еден промашен тип може да ви донесат...

Крводарителска акција во пресрет на Светскиот ден на здравјето

0
Крводарителска акција ќе се одржи денеска од 10 часот во просториите на галеријата Чифте амам во Старата скопска чаршија, на која крв ќе...

Бајден со соопштение по нападот на Русија врз Украина

0
Американскиот претседател Џо Бајден ја осуди воената акција на Русија, веднаш откако рускиот претседател Владимир...

(ВИДЕО) Драматично спасување од заглавена жичарница

0
Успешен епилог на спасувачка акција во Ново Мексико откако замрзнати кабли предизвикале заглавување на жичарниците...

Измама во Будимпешта: Му носеле пијалаци кои не ги нарачувал и...

0
Унгарската полиција спроведува решителна акција против алчните сопственици на угостителски објекти кои систематски ги ограбуваат туристите наплаќајќи им ги нарачките по вртоглави цени....