таг: Актуелниот

Ман. Сити би можел да биде исфрлен во четврти ранг на...

0
Актуелниот англиски шампион Манчестер Сити би можел да се соочи со понижувачко исфрлање од Премиер – лигата...

Ман. Сити ги прекршил финансиските прописи, се соочува со голема казна

0
Манчестер сити, актуелниот англиски шампион, во минатото работел спротивно на правилата. Како што објави Премиер лигата на...

Ред Бул: Трети февруари треба да биде нашето најголемо претставување досега

0
Актуелниот шампион во Формула 1, во конкуренција на конструктори “Ред Бул” објави дека ќе го претстави својот...

Реал Мадрид, ќе се ослободи од четворица фудбалери

0
Реал Мадрид, актуелниот шпански и европски шампион, во 2023 година ќе се ослободи од најмалку четворица фудбалери. Марко Асенсио, Дани Себалјос, Алваро Одриозола...

Реал Мадрид го сопре Фенербахче, победа и за Барселона

0
Реал Мадрид во Турција со 85-71 го победи актуелниот лидерот на Евролигата, екипата на Фенербахче, во 11...

Дончиќ го сруши шампионот, Њујорк Никс како гостин го прегази Детроит

0
Екипата на Далас Маверикс извојува голема победа над актуелниот шампион Голден Стејт Вориорс со 116-113, а Лука Дончиќ одигра уште една блескава партија....

ФК Шкупи: Извинување за вистинските навивачи

0
Актуелниот шампион на Македонија, тимот на Шкупи, по вчерашниот инцидент на Чаир и прекинат натпревар против Шкендија...

Финални митинзи пред утрешните конгресни избори во САД

0
Актуелниот американски претседател Џо Бајден од Демократската партија и поранешниот претседател Доналд Трамп од Републиканската...

Три опции за формирање влада во Бугарија

0
Актуелниот ГЕРБ тешко може да формира стабилен кабинет, дури и Бојко Борисов да не е премиер и едноставно да ги „даде“...

Вечерва започнува Бундеслигата

0
Актуелниот освојувач на Лигата на Европа, Ајнтрахт (Ф) го пречекува Баерн (М) во премиерата на новата сезона...