таг: активности

Во Полска уапсени 18 лица под сомнение дека планирале напади за...

0
Полските власти уапсија 18 лица под сомнение дека планирале непријателски активности и саботажи на сметка на Русија и Белорусија, вклучително и убиството на...

Иран се закани дека каква било акција против него ќе наиде...

0
Иран ќе одговори на какви било активности против неговите интереси, рече претседателот Ебрахим Раиси, еден ден откако Израел предупреди дека ќе одговори на...

Европското обвинителство води 203 истраги во Бугарија за злоупотреби на приближно...

0
Обвинителството на ЕУ денеска го презентираше извештајот за своите активности минатата година, во кој се наведува дека во Бугарија се водат 203 истраги...

Стоењето и спиењето се подобри за здравјето на срцето од седењето,...

0
Дури и активности како стоењето и спиењето се подобри од седењето, покажува ново истражување Заменувањето на седењето со неколку минути умерено вежбање...

Бела куќа: Нема индикации дека соборените летечки објекти биле вонземски

0
Белата куќа денеска соопшти дека нема индикации вонземски активности поврзани со соборувањето на серија неидентификувани летечки објекти над Северна Америка. ...

Црна Гора сака да биде дел од вселенските програми на ЕУ

0
Црногорското Министерство за наука и технолошки развој презеде активности за подготовка на создавање неопходни предуслови...

Бугарија протерува 10 руски дипломати

0
Бугарија протерува 10 руски дипломати, со образложение дека извршуваат активности кои се сметаат некомпактибилни со...

Мајлинда Кељменди и официјално заминува во пензија

0
Косовската џудистка Мајлинда Кељменди и официјално  ги напушти сите спортски активности како џудист и ќе се посвети...

Двата битолски ракометни тима на зимски одмор, старт на 12.јануари

0
Двата ракометни битолски тима завршија со активности за 2021 година, а поголем дел од играчите имаат и репрезентативни обврски. Подготовките за новата...

Најавената мерка стапи во сила во Франција: Од денес, ниту на...

0
Во Франција, од денес, секојдневните активности, како што се одење на кафе или возење со воз, ќе им бидат дозволени само на оние...