таг: активни

Секоја секунда се активираат три нови веб-страници

0
Со преку милијарда активни интернет-страни ширум светот, секоја секунда се отвораат три нови страници. Според тоа, во светот се создаваат 175 страници секоја...

На островот Родос прогласена вонредна состојба

0
Поради пожарите што деветти ден се активни на Родос и предизвикаа огромна материјална...

Гризман во Ал Наср, каде ќе игра заедно со Роналдо и...

0
Екипите од Саудиска Арабија оваа година се активни и купуваат фудбалери од Европа, а веќе...

Најголемите осаменици во зодијакот: Овие хороскопски знаци најмногу уживаат во осаменоста

0
НЕКОИ луѓе се општествено активни и никогаш не се двоумат да разговараат со другите, додека некои претпочитаат сопствено друштво. Тие се резервирани и...

Земјата во жолта ковид зона, засега нема нови мерки

0
Во земјава моментално се активни над пет илјади случаи со Ковид-19 и таа се наоѓа во жолта зона, а Комисијата за заразни болести...

Опаѓа бројот на дневно заразени и активни случаи со ковид, но...

0
Бројот на активни случаи на Ковид-19 во земјава продолжува да опаѓа и во моментов изнесува 802. Се намалува и бројот на новозаболени и...

За една недела бројот на активни случаи намален за повеќе од...

0
Бројот на активни случаи, заклучно со вчерашниот ковид-извештај, е 5.449, што за една недела е намалување за околу 3.300. Ако на 16 февруари...

Речиси осум отсто од новозаразените во Македонија со ковид се реинфекции

0
Активни се 12.324 случаи во државава од кои најголем број 6484 се во Скопје. Според вчера објавените податоци од Институтот за јавно здравје,...

Ќе стави ли Омикрон крај на пандемијата? Бројот на новозаразени се...

0
Бројот на активни случаи на ковид во земјава изнесува 8.209, што е раст од над 1.300 случаи за само едно деноноќие. Во последните...

За три дена нови 4.297 заразени со ковид-19, над 8.000 активни...

0
Бројот на активни случаи на ковид во земјава изнесува 8.209, што е раст од над 1.300 случаи за само едно деноноќие. Во...