таг: Ако

Не е добро само за пиење: За што сè може да...

0
Ако досега сте го користеле кафето само за пиење, имаме добра вест за вас. Тоа е моќен борец против целулит и други...

Во оваа просторија можете да се прегрнете со саканите иако сте...

0
Ако секоја земја го имаше овој шатор, ќе беше многу полесно за секого во овие моменти кога прегратката е строго забранета....

Дневен хороскоп за 30 декември: Не избрзувајте со одлуки

0
Овен Ако сте осамени можете да очекувате ново пријателство со интересна личност. Имате голема количина на ентузијазам која ви помага и ве турка...

Еве како влијаат ноќните оброци на телесната тежина, но и на...

0
Ако сте од оние кои сакаат да си дозволат доцна вечера, тогаш треба да знаете како овие ноќни оброци влијаат на телесната тежина,...

Банана торта без брашно, шеќер и млеко

0
Ако сакате да направите вкусен десерт што исто така е здрав и нискокалоричен, оваа банана торта е вистинскиот избор. Банана тортата е...

Кусакатска: Неуспешната концепција Царовска ја покрива со злоупотреба на финскиот образовен...

0
Ако министерката имаше искрени намери да направи вистинска реформа во образованието прво ќе ги консултираше релевантните чинители од образовниот систем и ќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев треба да ги прекине разговорите со Бугарија

0
Ако за Заев Бугарите се таткото и ако цената е исполнување на хегемонистички апетити, тогаш веднаш да се прекинат разговорите со Бугарија.Заев...

Недостатокот од сон влијае негативно на метаболизмот

0
Ако спиете помалку од препорачаните 7-9 часа во текот на ноќта, тоа може да доведе до неколку хронични заболувања. Истражувачите открија нови...

Трик со кој ќе го преполовите бројот на калории на обичниот...

0
Ако сте навикнати да јадете леб со секој оброк, а од друга страна сте загрижени за вишокот калории што ги внесувате, експертите...

EУ ветува дека вакцината против ќе стигне кај сите истовремено

0
Ако Европска агенција за лекови (ЕМА) на 21 декември ја одобри вакцината на Фајзер, Европска комисија во рок од два дена ќе дозволи...